CSI Rally Cup 2014 - Rally Lubeník

07.09.2014 17:53

Druhou půlku aktuální sezóny CSI Rally Cupu načínala náročná Rally Lubeník, kde pořadatelé nachystali celkem 7 rychlostních zkoušek o celkové délce 63,1 kilometrů. Tuto výzvu celkem přijalo 42 startujících posádek včetně průběžného lídra průběžného pořadí Jerneje Feltrina. Pojďme se tedy ohlédnout za průběhem soutěže.

Úvodní sekce rychlostních zkoušek se skládala z úseků Peklo a Lubeník a zejména první úsek dostál svému jménu, když si vyžádal za oběť hned 10 posádek, které byly následně odsouzeny k pokračování v soutěži jen v rámci pravidla Superally. S dvojicí zkoušek o celkové délce 20,2 kilometrů si nejlépe poradil tradičně Jernej Felrin s vozem Škoda Octavia WRC, který měl v cíli náskok 25,98 sekund před druhým Majo Sucháčem s vozem Subaru Impreza N14 URT. Třetí místo s minimálním odstupem 1,98 sekundy držel Karel Kest s vozem Lancia Delta.

Majo Sucháč byl tedy lídrem AWD Cupu, ale velmi blízko se držela druhá Jessica Hodson s vozem Ford Fiesta Mk. VI S2000, která měla minimální ztrátu 3 sekund a 1 setiny. Na pozici jezdkyně s britskou národností se tlačil ještě Patrik Vareka se Škodou Fabia S2000 Evo II, který ztrácel pouhé 2 sekundy.

Hodnocení Formule 2 ovládl Slovinec Klemen Novak s vozem Peugeot 306 Maxi Evo 2, který měl velmi pohodlný náskok, který činil více jak 2 minuty na Argentince Marcela Cheroniho s vozem Ford Fiesta S1600. Ten si musel hlídat záda před jezdcem z Ruské Federace Antonem Kochetkovem s totožnou technikou, který ztrácel 2,48 sekundy.

Druhá sekce se skládala z trojice úseků, která začínala opakovaným průjezdem zkoušky Peklo, prvním průjezdem sekce Nandraž a druhým průjezdem Lubeníku. Celkem 27,3 měřených kilometrů zvládl nejrychleji opět Jernej Feltrin. Na druhé místo se propracoval Denis Borovinski s vozem Subaru Impreza WRC 2000, který ztrácel na čelo 1 minutu a 2,07 sekundy. Další 2,65 sekundy zpátky byla Italská jezdkyně Laura Cesarini s vozem Škoda Fabia S2000 Evo I.

V AWD Cupu byla tedy v čele Laura Cesarini, která vedla dámský trojlístek, když na druhém místě se ztrátou 4,55 sekundy byla Jessica Hodson a na třetím místě se ztrátou 1 minuty a 45 sekund byla Nina Vojtíková s Fordem Fiesta Mk. VI S2000.

Formuli 2 i nadále vedl Klemen Novak s náskokem 1 minuta a 45 sekund na Antona Kochetkova. Marcelo Cheroni se propadl na třetí místo a jeho ztráta před poslední sekcí činila ohromné 4 minuty a 36 sekund.

Závěrečná sekce se skládala z opakovaného průjezdu zkoušky Nandraž a opačného průjezdu zkoušky Peklo, kde se jezdci poprali o body v rámci Power Stage. Celý podnik ovládl již tradičně Jernej Feltrin, který si tak připsal již čtvrté vítězství v sezóně. K 25 bodům přidal další 2 body v rámci druhého místa v Powerstage. Druhé místo získala Laura Cesarini, pro kterou to bylo první pódium v rámci celkového hodnocení v sezóně. Třetí místo obsadil Karel Kest, který si tak vylepšil své osobní maximum, kterým bylo 4. místo z Německé Hassberg rally. Maximum bodů v Power stage v rámci celkového hodnocení získal Klemen Novak, který tak přidal 3 body k 8 bodům za celkové 6 místo. Poslední bod získala Nina Vojtíková, která obsadila celkové 7 místo.

AWD Cup ovládla Laura Cesarini, která se díky absenci Jany Kestové dostala do čela AWD Cupu, kde má nyní s celkovými 77 body 7 bodů náskok. Druhé místo při svém debutu obsadila Jessica Hodson a třetí místo obsadila Nina Vojtíková. V rámci Powerstage brala nejvíce bodů Nina Vojtíková, druhé místo a dva body získala Laura Cesarini a poslední bod získala Jessica Hudson.

Hodnocení Formule 2 ovládl Klemen Novak, který si tak napravil reputaci po odstoupení z předchozí soutěže. Zároveň si připsal další, v pořadí již 4 vítězství v Powerstage v rámci této kategorie. Druhé místo obsadil nenápadně jedoucí Michal Mareš s vozem Citroen C2 S1600 a třetí místo obsadil Marcelo Cheroni. V rámci Powerstage si bonusové body vedle Novaka připisují ještě druhý Michal Mareš a poslední bod získal Ondra Gabrhelík s vozem Honda Civic R3.

Do bitvy o body zasáhly i dva historici Josef Tomeček s Renaultem 5 GT Turbo a Kevin Menyhert s vozem Lada 21074, kteří ale oba soutěž nedokončili.

Soutěž dokončilo celkem 19 posádek z celkem 42 startujících. Další soutěží se kolotoč CSI Rally Cupu přesune do Polska, kde na jezdce čeká Lotos Raid Wisly RPP