CSI Rally Cup 2014 - Rally Liberec

17.11.2014 16:53

Sedmým podnikem a zároveň poslední zastávkou aktuální sezóny CSI Rally Cupu byla Rally Liberec. Itinerář si vyzvedlo celkem 39 posádek, pro které pořadatelé připravili výzvu v podobě 8 rychlostních zkoušek o celkové délce 57,8 ostrých kilometrů.

Úvodní sekce se skládala z tří rychlostních zkoušek o celkové délce 25,4 kilometrů s názvy Osečná – Cetenov, Vratislavice – Proseč n./N. a Sedlistka – Citer. Jednalo se tak o jednoznačně nejdelší sekci celé soutěže. Nejlépe se s nimi vypořádal Jakub Horešovský s vozem Subaru Impreza N14, který si držel téměř 20 sekundový náskok na Evgenyie Panyushkina s vozem Škoda Fabia S2000. Třetí místo držel Karol Grancai s vozem Subaru Impreza N14 URT, jehož ztráta na druhé místo činila 3,46 sekundy.

V čele byly tedy tři posádky bojující i v rámci AWD Cupu a nejrychlejší „neprodukční“ čtyřkolkou byl až čtvrtý Vladimír Kubíni s vozem Toyota Celica st205 na čtvrté pozici.

V čele Formule 2 se držel Klemen Novak s vozem Peugeot 306 Maxi Evo 2, který úvodní dvě rychlostní zkoušky ovládl. V třetí ale sjel částečně mimo trať a než se dostal zpět na zpevněný povrch, tak jej to stálo více jak minutu. Se ztrátou 2,38 sekundy byl na druhé pozici klasifikován Lukasz Sieradzki s vozem Lada Kalina R2 a trojici nejlepších dvojkolek uzavíral Vašek Kocourek s vozem Ford Fiesta S1600, který na čelo klasifikace ztrácel přes 7 sekund.

Druhá sekce o celkové délce 17,2 ostrých kilometrů se skládala s prvního průjezdu zkouškou Rychnov – Bezděčín a opakovaných průjezdů Osečná – Cetenov s Vratislavice – Proseč n./N., kde po odjetí stanul v čele Evgenyi Panyushkin. Jen 1,24 sekundy pozadu byl Vladimír Kubíni a trojici nejrychlejších uzavíral Karol Grancai.

V AWD Cupu byl za dvojicí Panyushkin a Grancai, kterou od sebe dělilo 8,82 sekund, Milan Kůca s vozem Subaru Impreza N14 URT, který však na druhé místo ztrácel již téměř půl minuty.

Vedení ve Formuli 2 měl pevně ve svých rukou Klemen Novák, který se mohl radovat z náskoku 38,04 sekundy před Lukaszem Sieradzkim. Na třetí místo v dvojkolkách se nyní propracoval Mirek Slaný s vozem Peugeot 106 Rallye A5, který však na druhou pozici ztrácel téměř 3 minuty.

Závěr soutěže se skládal ze zkoušek Sedlistka – Citer a Rychnov – Bezděčín, celkem tedy 15,2 ostrých kilometrů. Na nich se do čela dostal Karol Grancai, který nakonec vyhrál s náskokem pouhých 1,92 sekundy před Vladimírem Kubínim. Třetí místo nakonec zbylo na Evgenyie Panyushkina, kterýsvou Fabii přivezl do cíle se ztrátou 7,77 sekundy na Kubíniho. V rámci Powerstage si bonusové body připsala trojice Klemen Novak, Roman Dujka s vozem Škoda Octavia WRC a Vladimír Kubíni.

V AWD Cupu doprovodil dvojici Karol Grancai a Evgenyi Panyushkin na pódium Milan Kůca, který na druhé místo ztratil 25,34 sekund. Bonusové body v Powerstage si připsala stejná trojice tentokrát v pořadí Grancai, Kůca a Panyushkin.

Ve Formuli 2 se z vítězství radoval Klemen Novak, který měl v cíli náskok 6 minut a 3 sekund na druhého Mirka Slaného. Třetí nejrychlejší dvojkolkou v cíli byl Pavel Chovanec s vozem Škoda Fabia Kit Car, který měl ztrátu ještě o téměř 2 minuty větší. Bonusové body z Powerstage získala trojice Klemen Novak, Tomáš Langer s Fordem Fiesta S1600 a Mirek Slaný.

V historicích se opět povedlo Josefu Tomečkovi dovést jediného historika až do cíle a získat tak maximum možných bodů.

Soutěž celkem dokončilo 15 posádek. S poslední soutěží letošního ročníku zavítáme na území Slovenské Republiky, kde čest uzavřít sezónu bude mít Rally Tríběč.